Bělení zubů

Poskytujeme tu nejlepší péči a vytvořili jsme prostředí, kam se budete rádi vracet.

Bělení

Nejedná se o novinku v péči o svůj vzhled. Už ve starém Egyptě byla k bělení zubů používána směs popela a jedlé sody. Stejně tak moderní západní kultura považuje zářivý úsměv za samozřejmost a své osobní i pracovní úspěchy připisuje právě jemu. Pro dosažení krásného a neodolatelného úsměvu je tedy velmi efektivním řešením zuby vybělit.

Bělí se zuby zdravé bez zánětlivosti dásní. Pokud trpí například fluorózou, zbarvením tetracyklinem, nebo jsou poškozené, je vhodné jejich bělení konzultovat s odborníkem. Nedoporučujeme jej pro ženy v těhotenství.

Domácí

Nejběžnější technikou bělení zubů je tzv. domácí bělení. To zpravidla sestává z individuálně vyhotovených plastových nosičů (bělící formy), do nichž se aplikuje aktivní bělící gel. V závislosti na druhu a koncentraci gelu je možné používat nosiče ve dne nebo v noci. Proces trvá několik dní a pacient dochází na kontroly, dokud není dosaženo požadovaného odstínu. Pro efektivitu bělení je žádoucí eliminovat veškeré potraviny obsahující barevné pigmenty (káva, čaj, červené víno, džusy, cola, barevné koření, a další) a předejít tak opětovnému zabarvení zubní skloviny. Tento způsob stravy je také nazýván "bílá dieta".

Vždy se držte instrukcí, které vám poskytl zubní lékař, nebo dentální hygienista, který vám též doporučí, jak si zuby udržet bílé.

Ordinační

Ordinační bělení zubů představuje nákladnější techniku, ale s okamžitým efektem, kterého lze dosáhnout během jednoho sezení u dentální hygienistky. Pacient odchází z ordinace s krásným úsměvem.

Postup je takový, že se  izolují všechny měkké tkáně (rty, jazyk, dásně) od zubů pomocí rozvěrače rtů a speciálního gelu a následně aplikuje bělicí materiál na povrch zubu. Ten se po několika minutách sundá a postup se několikrát opakuje.

Rizika této procedury spočívají v tom, že může dojít k dočasné termální citlivosti zubu (zvýšená citlivost na horké a studené) nebo/a podráždění dásní. Dále je nutné uvědomit si, že bělicí gel nepůsobí na stávající korunky, výplně či můstky tak intenzivně, a proto je bude nutné z estetického hlediska vyměnit.